56th Annual Spring Meet at Old Westbury Gardens Trophy Winners

AACA:

  1st - Bonati, Richard, 1941 Packard 160

  

  2nd - Hahn, John, 1969 Chevy

  

  3rd - Carulli, Vincent, 1962 Oldsmobile Starfire

  

ANTIQUE - 1900 to 1940:

  1st - Coleman, Thomas, 1929 Buick 27 Standard

  

  2nd - Scuderi, Brian, 1931 Oldsmobile F-31

  

  3rd - Williams, Leonard, 1936 Plymouth

  

Class D - 1941 to 1956:

  1st - Kulzer, Richard, 1948 Plymouth 2 Door Sedan Special Deluxe

  

  2nd - Wylie, James, 1950 Ford

  

  3rd - De Luca, Mike, 1956 Lincoln Premiere

  

Class E - 1957 to 1964:

  1st - Pizzirusso, Joseph, 1959 Cadillac Convertible

  

  2nd - Decina, Dennis, 1957 Lincoln Premiere

  

  3rd - Aloisio, John, 1959 Oldsmobile

  

Class F - MODEL A:

  1st - Sharkey, Jim, 1930 Ford Phaeton

  

  2nd - Tencza, Charles, 1928 Ford Model A

  

  3rd - Zito, Sam, 1931 Ford Model A

  

Class G - 1965 thru 1967:

  

  1st - Rivera, Stan, 1967 Chevy

  

  2nd - Mrakovcic, Andy, 1967 Chevy Malibu

  

  3rd - D'Andrilli, Peter, 1967 Mercury

  

Class H: Foreign -

  

  1st - Micciche, John, 1972 Jaguar

  

  2nd - Siben, Stephen, Dual Ghia

  

  3rd - Patero, John, 1965 Alfa Romero 2600 SE

  

Class I - 1968 thru 1970:

  

  1st - Benesch, George, 1968 Chevy Chevelle

  

  2nd - Mercaldo, Peter, 1970 Plymouth Road Runner

  

  3rd - Doyle, Herb, 1970 Dodge Challenger Convertible

Class J - 1971 thru 1997:

 

1st - Chernow, Jennifer, 1971 Ford Mustang

 

2nd - Chernow, Lenny, 1971 Oldsmobile 442-W30

 

3rd - Intermor, Joseph, 1979 Lincoln Mark V

 

Class K - Corvettes:

 

  1st - Kassel, Frank, 1957 Chevy Corvette

 

2nd - Coacci, John, 1965 Chevy Corvette

 

3rd - Buffa, Dan, 1967 Chevy Corvette

 

Class L - Corvairs:

1st - De Jesus, Tom, 1966 Chevy Corvair

 

2nd - Bohl, Robert, 1965 Chevy Corvair Corsa

 

3rd - Tawburello, Charles, 1966 Chevy Corvair

 

Class M - MODIFIED:

 

1st - Cruze, Charlie, 1957 Oldsmobile

 

  2nd - McGillicuddy, Michael, 1923 Ford T-Bucket

 

3rd - Lewis, Arthur, 1949 Ford

 

Class N - TRUCKS:


1st - Great Neck Fire Department, 1947 American LaFrance
2nd - Manhasset-Lakeville Fire Department, 1948 Ward LaFrance
3rd - Great Neck Fire Department, 1982 American LaFrance

 

Class P - DAY OF SHOW:

  1st - Annarumma, Glen & Rita, 1964/1965 Worlds Fair Model T Ride

 

  2nd - Markowitz, David, 1965 Austin Healey

 

  3rd - Terry-Wade, Zachary, 1991 BMW 850i

 

1st - Larkin, Lance, 2019 Porsche Cayman

 

2nd - Salemmo, John, 1949 Studebaker Champion

 

3rd - Schwartz, Natalie, 1967 Jaguar XKE

Posted in Awards, Car Shows, Judging.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *